Bez Knihkupců by to vůbec nešlo a celý řetězec by nemohl fungovat.

Knihkupec je sice posledním článkem tohoto řetězce, ale pravděpodobně tím nejdůležitějším, protože propojí zákazníka aneb čitatele s autorem. Mnoho lidí si asi ani neuvědomí, jak dlouhá je cesta knížky od jejího autora až k rukám čitatele. Samozřejmě knihkupec musí evidovat řádově 10 ti až 100 tisíce položek, každou samozřejmě na jiném komisním skladu, musí je na konci měsíce nahlásit a vyúčtovat, a samozřejmě musí mít dokonalý systém Kasy, aby to všechno šlapalo jak na drátě. Toto všechno potřebuje ohromný výpočetní výkon, o který se SHERPA bez problémů postará.

Jak vlastně funguje systém komisních ( konsignačních ) skladů ?

SHERPA pro Knihkupce

je velice komplexním systémem který zohledňuje jak požadavky na skladové hospodářství, tak i požadavky na propracovaný systém prodeje koncovému zákazníkovy prostřednictvím Modulu Kasa. Proč je SHERPA tak komplexní vůči knihkupcům? Důvod je jednoduchý, SHERPA nerozlišuje jestli jste malý knihkupec anebo řetězec prodejen, je schopen obsloužit neomezený počet prodejen v rámci jednoho řetězce a zároveň neomezené množství pokladen jak na jedné prodejně, tak i v celém řetězci.

Propracovaný systém komisí, komisních hlášení a vyúčtování ve vztahu k jednotlivým dodavatelům řeší SHERPA levou zadní. Je schopen kdykoliv vyjet sestavu zásob od konkrétního dodavatele a zároveň mu musí být jasné, jestli je zboží poskytnuto do komise anebo jestli bylo zakoupeno za hotové ( na pevno ). Aby toho nebylo málo, musí sledovat, kde se kterékoliv zboží nachází, za jakou cenu a s jakými rabatovými a jinými podmínkami.

Na závěr opětovně přichází pravidelné vyúčtovaní komisí, Co všechno vlastně musí SHERPA udělat ? Vůči každému dodavateli zpracuje komisní hlášení, kolik a jakého zboží od něho poskytnutého, bylo prodáno. Vygeneruje a vyexportuje toto hlášení v požadovaném elektronickém formátu, a přímo z platformy odešle dodavateli ke kontrole a fakturaci. SHERPA dneska podporuje všechny elektronické formáty, vyžadované rozhodujícími dodavateli na knižním trhu.

Nenašel jsi přesně to co jsi hledal napiš nám a my Ti uděláme nabídku !