Distributor knih je nenahraditelným prostředníkem mezi nakladateli a knihkupci.

Jeho uživatelský systém je v podstatě nejsložitějším v celém řetězci nakladatel-distributor-knihkupec. Proč to tak je ? Důvod je velice jednoduchý, distributor nakupuje jak na pevno ( hotovost ) tak na komise od jednotlivých nakladatelů, a taktéž prodává jak ,na pevno, tak na komisní sklady knihkupců. Tady nastupuje SHERPA, který tyhle vztahy vyřeší skrz naskrz. A nejen to, vyřeší kompletní dodavatelsko-odběratelské vztahy

Jak vlastně funguje systém komisních ( konsignačních ) skladů ?

SHERPA pro Distributory

je v podstatě asi nejsložitějším systémem, vzhledem k dodavatelsko-odběratelských vztahům a to hlavně proto, že distributor vystupuje v řetězci jako Odběratel vůči Nakladateli ale zároveň jako Dodavatel vůči Knihkupci.

V principu distributor pracuje se zbožím, které přijímá do svého skladu, ale zároveň toto zboží poskytuje knihkupcům na jejich komisní sklady. Počet skladů a položek je neomezený.

A tady už SHERPA dělá velikou práci, protože musí být schopen kdykoliv vyjet sestavu zásob od konkrétního dodavatele a zároveň mu musí být jasné, jestli je zboží poskytnuto do komise anebo jestli bylo zakoupeno za hotové ( na pevno ). Aby toho nebylo málo, musí sledovat, kde se kterékoliv zboží nachází ( jednotlivé komisní sklady odběratelů ) za jakou cenu a s jakými rabatovými a jinými podmínkami.

Na závěr opětovně přichází pravidelné vyúčtovaní komisí, kde už SHERPA maká na plné obrátky a steče mu i nějaká ta kapka potu, ale i tak si s tím bez problému poradí. Co všechno vlastně musí udělat. Sesbírat komisní hlášení od všech knihkupců, zkontrolovat, vyúčtovat a vygenerovat faktury a rozeslat je odběratelům. Ale zároveň v případě, že má distributor zboží jak v komisi tak na pevno, roztřídit, zkontrolovat, vygenerovat a rozeslat Nakladatelům komisní hlášení. Celý proces funguje na základě algoritmu FIFO ( First In, First Out ). Celý proces komunikace v řetězci probíhá elektronicky přímo z platformy prostřednictvím emailové komunikace a to buď exportními soubory nebo výstupy v PDF.

Nenašel jsi přesně to co jsi hledal napiš nám a my Ti uděláme nabídku !