Prodávejte efektivně, rychle a s přehledem

Modul Kasa je pro Knihkupce ve finále nedůležitějším modulem, bez kterého by v dnešní době neuměli a ani nemohli fungovat. Hlavními přednostmi kasy je možnost používat kasu jako desktopovou verzi, verzi dotykové obrazovky ale i tabletu Android. Kromě všech základních funkcí jako jsou tisky paragonů, správa šuplíku, a zákaznického displeje toho umí mnohem víc. Intuitivní nastavení Vám umožní vytvořit si vlastní vzhled paragonu. A bonusem je tvorba, evidence, a správa Věrnostních karet a Dárkových poukázek. Samozřejmostí je propojení s EET… ale kdo ví jak to s celou EET dopadne ? 🙂

Nejdůležitější vlastnosti modulu Kasa

Modul Kasa funguje na jakémkoliv počítači, notebooku, dotykovém terminálu ale i mobilním zařízením. Taktéž funguje na jakémkoliv operačním systému Windows, Linux, Android, iOS s jedinou podmínkou aby měli internetový prohlížeč.

Pokladní terminál

Modul funguje ve třech režimech a to jak ve verzi stolního počítače s myší, tak ve verzi dotykové obrazovky terminálu, a ve verzi mobilního zařízení.

Periferie

Pracuje ze všemi druhy periferií jako jsou pokladní tiskárny, šuplíky, skenery čárových kódů a zákaznické displeje.

Modul je napojen přímo na EET

Vlastní účtenky

Významnou vlastností je uživatelské nastavení účtenky ( paragonu ), a to jak Logo, tak uživatelské texty. Tisk čárového kódu dle čísla prodejky výrazně usnadní práci při výměně anebo reklamaci zboží.

Věrnostní karty

Modul Kasa umožňuje vytvářet si vlastní věrnostní karty, s možností vytisknout je a zalaminovat je, což umožňuje ušetřit nemalé prostředky za výrobu karet. Samozřejmostí je evidence a správa karet, generování unikátního EAN a čárového kódu, a správa slev na jednotlivé karty.

Dárkové poukázky

Modul Kasa taky umožňuje vytvářet si vlastní dárkové poukázky, s možností vytisknout je a zalaminovat, což umožňuje ušetřit nemalé prostředky za výrobu poukázek. Samozřejmostí je evidence a správa karet, generování unikátního EAN a čárového kódu. Poukázky jsou evidované jako skladová položka, a systém s nimi pracuje jako s ceninou.

Jak to funguje

Modul KASA běží online prostřednictvím webového prohlížeče na hostitelském počítači. KASA je bytostně spojená s knihkupeckým systémem SHERPA. O celý výpočetní výkon se starají naše výkonné servery. Z toho vyplývá že modul KASA může běžet v podstatě na jakémkoliv zařízení s internetovým prohlížečem a zároveň je nezávislá od počítače na kterém je vedená administrace a skladové hospodářství.

Hardware

Na začátek nutno zmínit, že nejsme prodejce ani dodavatel hardware. Jak je zmíněno výše KASA funguje na čemkoliv co má internetový prohlížeč. Samozřejmě pro optimální fungování prohlížeče je hardware taky důležitý, protože i prohlížeč jako takový vyžaduje nějaký výpočetní . U drtivé většiny knihkupců jsou používané stolní PC, následují pokladní terminály, kde je počítač integrován v dotykovém monitoru ( mimochodem dle nás asi nejprogresivnější řešení ), a jako poslední je nutno zmínit i tablet fungující pod Androidem, což je řešení pro veletrhy a podobně.

Doporučená konfigurace počítače:

  • procesor Pentium, i3 a vyšší
  • paměť 4Gb a více
  • HDD min 125 Gb
  • monitor pro stolní PC – min. 15″ optimálně 17″a více s rozlišením alespoň 1024×768
  • při požití dotykové obrazovky doporučujeme minimálně 15″ rozlišením alespoň 1024×768

Operační systém

Tím že KASA vyžaduje jenom internetový prohlížeč je možno použít v podstatě jakýkoliv operační systém který je schopný pracovat Google Chrome. Asi nejznámější můžeme zmínit MS WINDOWS kde však doporučujeme použít minimálně verzi 7 optimálně verze 10. Systém samozřejmé funguje pod LINUX UBUNTU, MAC OS, Adroidem a Apple iOS.

Prohlížeč.

Všechny naše produkty jsou optimalizovány pro většinu nejpopulárnějších webových prohlížečů jako je Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, a pod.

Prohlížeč při používání našich produktů je nejdůležitější a nedílnou součástí. Prohlížeč je prostředníkem mezi našim software, našim výpočetním výkonem a uživatelem. Z toho důvodu jsme optimalizovali naše produkty pro většinu populárních prohlížečů, ale…

a to ale je důležité, bohužel není možné zobrazit uživatelskou grafiku ve všech prohlížečích úplně stejně korektně ! Jedná se o drobné detaily, které si nezkušené oko možná ani nevšimne, ale je naší zásadou aby byli naše produkty dokonalé.

Z výše uvedeného důvodu jsme byli nuceni vybrat jeden prohlížeč, který dokonale bude náš záměr prezentovat a ničím nás ani Vás nepřekvapí. Protože celý náš vývoj od počátků probíhal v Google Chrome, a ne z komerčních, ale praktických důvodů jsme se rozhodli , že základní optimalizace bude probíhat pro tento prohlížeč.

Výběr Google Chrome neznamená, že naše produkty nefungují v jiných prohlížečích, oni fungují všude !

Google Chrome jsme zvolili hlavně z důvodu největších vývojářských zkušeností z produkce Google, podpory vývojářů, neustálého vývoje, ale i z důvodu celosvětové oblíbenosti.

Z výše uvedených důvodů velice důrazně doporučujeme používat alespoň pro naše produkty právě Google Chrome.

Aby jsme Vám ulehčili život tady jsou linky pro stažení a instalaci:

Google Chrome Pro Windows 10/8.1/8/7 (64bitová verze).

Google Chrome Pro Windows ( starší verze32 bitové verze )

Periferie

Mezi základní periferie, které podporujeme patří pokladní tiskárny, skenery, zákaznické displeje, pokladní zásuvky, POS terminály.

Tiskárna

K systému může být připojena v podstatě jakákoliv tiskárna která se dá naistalovat do os Windows , resp Linux bude každopádně s našim systémem fungovat. Z pohledu nákladů na tisk a rychlosti doporučujeme jednoznačně termotiskárny. My testujeme vše na EPSON TM-T20II, kde oceňujeme především rychlost tisku, automatické ořezání a jednoduchost obsluhy.

Skener čárových kódů

Podporujeme jakýkoliv skener čárových kódů s připojením přes USB port

Pokladní zásuvka

Pro náš systém je vhodná jakákoliv pokladní zásuvka připojitelná buď přes sériový port RS232 anebo k tiskárně. U připojení přes tiskárnu je nutné znát řídící znak pokladní zásuvky. My testujeme na zásuvkách od VITUOS.

Pokladní display

VFD zákaznický displej Virtuos FV-2030B 2x20 9mm, USB, černý  - 1

Jakýkoliv dvouřádkový display 2×20 znaků připojitelný přes sériový port RS 232, Testujeme na displejích od VIRTUOS.